Новий Рік на Кубі

Travel — 25 июля, 2019

Але ж Новий Рік дійсно може бути іншим. Замість олів'є - гігантський лобстер, замість ялинок і снігу - пальми і пісок. Навіть в келиху у вас може бути не шампанське, а ром або який-небудь зухвалий коктейль. Все це стало можливим завдяки зимовим турам на Кубу 2019 від компанії Gold Travel. Українці літають на Кубу круглий рік, але в зимових перельотах є щось особливе.

Новорічні традиції кубинців. Які вони?

Як і українці, жителі Куби з нетерпінням чекають новорічних свят і відзначають їх з великим розмахом. Святкування Нового Року супроводжується карнавальною ходою, запальними танцями та феєрверками. До 1998 року Різдво на Острові Свободи було під суворою забороною. Тісне сплетіння православ'я і католицизму, язичництва і африканських культур, а також жорстка політика уряду наклали свій відбиток на свято. Проте, новорічні традиції у кубинців є, і досить чимало:

  • Замість ялинки тут наряджають араукарію. Вона чимось нагадує хвойне дерево, але розміри араукарії невеликі. Втім, тут не соромляться прикрашати гірляндами пальми і навіть кактуси.
  • Що подають до новорічного столу? Кубинці живуть дуже бідно, але до головного свята зими готуються заздалегідь. Збирають гроші, домовляються про купівлю м'яса у знайомих. Тому на новорічному столі можна побачити і молочне порося, і велику кількість овочів, і морепродукти. Місцеві жителі люблять фруктові соуси, а також часниковий mojo і гострий salsa criolla. В якості десерту пропонуються фрукти, а також пироги з гарбузом, апельсинами і кокосом.
  • Що п'ють жителі Острова Свободи на Новий Рік? Жодна новорічна ніч не проходить без коктейлів, що готуються на основі рому. Це не дивно - кубинський ром вважається одним з кращих в світі. Тут його п'ють в чистому вигляді, а також розбавляють апельсиновим соком, додають лід і лікери.
  • В останній день старого року весь посуд в будинку наповнюється водою. Рівно о 12-й ночі вся вода виливається з вікон - так тут прощаються з роком, що минає і запрошують в гості новий. На теплій Кубі тропічний клімат. Тому місцеві жителі цілком можуть дозволити собі цю веселу забаву.
  • Коли починає бити годинник, потрібно з'їсти кілька виноградинок і загадати бажання. До речі, в Іспанії такі ж традиції. Подарунки приносить не Санта Клаус, а відразу три чарівники: Бальтасар, Гаспар і Мельчор. Зазвичай їх дарують 6 січня в день Трьох Королів.
  • 1-2 січня у кубинців вихідні. Однак це пов'язано не тільки з Новим Роком. У перший день січня в 1959 році відбулася революція, і диктатор Ф. Батиста залишив посаду. Тому звернення президента кубинський народ чує не 31 грудня, а 1 січня.

Взимку українським туристам буде чим зайнятися на Кубі. Звичайно ж, це пляжний відпочинок - унікальний і неповторний. Пляжі Варадеро можуть конкурувати з Мальдивами і Сейшелами. На території країни багато заповідників і національних парків, які працюють цілий рік. Ви побачите колібрі розміром з палець, зануритесь до коралових рифів і затонулих кораблів. Екскурсія містом Гавана теж приготувала безліч сюрпризів: будинок-музей Хемінгуея, помпезна колоніальна архітектура, фортеця Ель-Морро і маяк.

Хочете зустріти Новий Рік 2019 яскраво і неординарно, весело і спекотно? Тоді бронюйте путівки на Кубу в Gold Travel - і вирушайте в захоплюючу подорож!

Поділитися

Допомога в підборі кращого туру!

Безкоштовна консультація

Введіть ім'я
Введіть телефон
Введіть повідомлення