Правила етикету

Travel — 25 июля, 2019

Головне правило поведінки не тільки в Таїланді, але і в будь-якій країні - поважати місцеві традиції. А також вести себе культурно, намагатися залишити після себе приємні враження. На жаль, далеко не всі мандрівники дотримуються цих простих принципів. А потім дивуються, чому страва була холодною, а обслуговування в ресторані незадовільним. Стався до людей так, як хотілося б, щоб вони ставилися до тебе - мабуть, головний секрет комфортного перебування за кордоном.

Але повернемося до правил етикету. У певних ситуаціях вони дійсно можуть стати в нагоді українцям, які купили путівки до Таїланду з Києва.

Як вітаються в Таїланді?

Перше, що вам потрібно запам'ятати, це слово «вай». Воно означає вітання. Тайці рідко вживають прізвища, віддаючи перевагу іменам. У розмові додають приставку Кхун. Вона може бути застосована до чоловіків і жінок.

Якщо ви опинилися в гостях, дочекайтеся, поки господар будинку особисто представить вас іншим. Члени сім'ї та інші гості зможуть оцінити статус і визначать, хто повинен першим віддати «вай». А також те, наскільки низько потрібно нахиляти голову.

Етикет подарунків

Якщо вас запросили в будинок, це ні в якому разі не зобов'язує вас купувати подарунки. І в той же час, такий жест місцеві жителі гідно оцінять. Будь-який подарунок (смачний шоколад, фрукти або квіти) має бути прикрашений гарною обгорткою. Так тут прийнято.

Обираючи колір для упаковки, уникайте чорних, блакитних відтінків. У Таїланді вони асоціюються з сумом і скорботою. А ось жовтий, золотий, навпаки, називають кольорами короля. Мешканцям королівства з китайським корінням можна зробити презент у коробці яскраво-червоного кольору. На весілля зазвичай дарують гроші. Уникайте чорнобривців і гвоздик - тайцям вони навіюють думки про смерть і похорони.

Вас запросили в гості

Етикет зводиться до дотримання декількох нескладних правил:

  • Не запізнюйтеся. Намагайтеся прийти вчасно - пунктуальність високо цінується тайцями. Звичайно, вони не настільки точні, як німці. Але вміння дотримати слово і прийти у визначений термін вважається ознакою гарного виховання.
  • Обов'язково зніміть взуття - навіть якщо господар будинку запропонує ходити взутим.
  • Ніколи не наступайте на поріг - це поганий знак для місцевих. Просто переступіть через нього, зробивши великий крок вперед.

Як вести себе за столом

Думка про те, що тайці їдять паличками, помилкова. Винятком є хіба що локшина. Адже ми не в Японії - традиційними приладами для тайців були і залишаються вилка з ложкою. Якщо до столу подали рис, його підносять до рота правою рукою. Але вам як європейцеві робити це не обов'язково - можна обмежитися виделкою. Облизування пальців за столом не вітається. Чекати на інших тут не прийнято. Щойно їжу подали до столу, можна починати трапезу.

Як не втратити повагу в Таїланді?

Не випадково Тай називають «країною усмішок». Тут не заведено кричати, та й взагалі підвищувати голос. Особливо на вулиці, коли свідками «розбору польотів» стають зовсім незнайомі люди. Навіть якщо з якихось причин ви вийшли з рівноваги, спробуйте заспокоїтися. Людина, що кричить, миттєво «втрачає обличчя», її припиняють поважати навіть знайомі тайці. Краще трохи охолонути і продовжити розмову в спокійній атмосфері.

Також «втрачають обличчя» ті, хто вдається до прилюдних пестощів. Поцілунки і обійми на вулиці неприпустимі. На думку місцевих жителів, для любовних втіх є окремий будинок. Тайські пари ніколи не обіймаються і не цілуються в публічних місцях.

Про Короля - тільки хороше

Незалежно від соціального статусу, віку та статі, всі тайці просто обожнюють Короля. Обговорення королівської сім'ї, особливо в негативному світлі - заборонена тема. Краще взагалі не зачіпати її в розмові. Практично всі прості тайці дійсно сприймають свого Короля як намісника Бога на Землі. Національна єдність, монархія високо цінуються в цій країні. В окремих випадках за невтішні висловлювання про монарха тут можуть посадити до в'язниці.

Яскравим підтвердженням любові до короля є його портрети, якими прикрашена практично будь-яка вулиця, кафе і перукарня. 5 грудня - день народження Короля, вважається національним святом.

Насправді, правила етикету абсолютно нескладні. І дотримуватися їх зможе кожен турист. При купівлі туру в Таїланд в туристичному агентстві Gold Travel менеджери-експерти обов'язково розкажуть вам про всі правила, порадять найкращі місця для відпочинку та екскурсій. Замовляйте путівки в нашому агентстві - і візьміть від відпустки максимум, побувавши в справжнісінькій «країні посмішок».

Поділитися

Допомога в підборі кращого туру!

Безкоштовна консультація

Введіть ім'я
Введіть телефон
Введіть повідомлення